agucum.com;

Bebeğinizin, çocuğunuzun yada kendinizin kullanmadığınız eşyalarınızı satıp aile bütçenize destek sağlayabileceğiniz gibi aynı zamanda bir çok ürünede uygun fiyata sahip olabileceğiniz bir platformdur. 

agucum.com ürün satış fiyatı üzerinden %10 komisyon almaktadır. Bu komisyonunu %5'i ödeme alt yapısına, kalan %5 lik kısmı ise agucum.com un sunucu, bakım, onarım, call center ve gelişimi için kullanılmaktadır.

Şifrenizi unuttuysanız ve yeni şifre almak istiyorsanız tıklayın!

Evet, vergi kimlik bilgilerinizi yazarak firmanız adına satış yapabilirsiniz.

Puan sistemi, satıcıların daha özenli satış yapmasını sağlamaktadır.Sizlerin vereceğiniz puan ve değerlendirmeler sayesinde alıcılar da sorunsuz alışveriş yapmak için yüksek puanlı satıcıları tercih etmektedir.  

Alışveriş işleminiz tamamlandık sonra sipariş detayında yorum ve puan vermeniz için seçenek çıkar. Buradan alışveriş öncesi ve sonrası için puan ve yorum yazarak değerlendirme yapabilirsiniz.

Değerlendirmeniz sırasında satıcı ile yaşadığınız iletişim ve alışveriş deneyimini en doğru şekilde aktarmanız önemlidir. Yanıltıcı yorumlar sizin yorumunuz ile alışveriş yapacak alıcıları yanıltabilir.

Hesap bilgilerinize kimin İban numarası tanımlanacaksa o kişinin bilgileri yazılmalıdır. Ad-Soyad, Tc kimlik numarası, Adres, telefon ve iban numarası aynı kişi bilgileri olmalıdır.

Agucum.com 'da satış yapmak çok kolaydır.  Üye Ol Butonundan üye olduktan sonra Satış Yap butonunu tıklayıp ilan vermeye başlayabilirsiniz. Satacağınız ürünün fotoğrafları ve gerekli bilgileri yazarak dakikalar içinde ilan oluşturabilirsiniz. İlanınız anında onaylanır ve isterseniz hemen ilanınızı sosyal medyada paylaşabilirsiniz. 

Sizin başkasıdan satın almayacağınız durumda ki ürünleri sizde başkasına satamazsınız. İyi durumda yani ürünün kullanımında sorun olmayacak ürünleri satabilirsiniz. Hijyen konusunuda hassas ürünleri de satamazsınız örneğin; iç çamaşırı, lazımlık vb.. Ürünleri satamazsınız. 

İlanlarınız anında onaylanır. Fakat ürününüz satış için uygun değilse rededilir. Sebebini ilan detayında görebilirsiniz.

        Tebrikler ! Şimdi ürünü 3 işgünü içinde kargolamalısınız. Merak etmeyin ürün bedeli agucum.com bloke hesaplarında güvendedir.

·         Alıcı bilgilerine Satışlarım bölümünden ulaşabilirsiniz.

·         Ürünleri, kendinize ait özel bir kargo anlaşmanız yoksa Bizim anlaşmamız olan Kargo firması ile gönderiniz.

·         Ürünü elden teslim etmek istiyorsanız sıkça sorulan sorular’dan elden teslimle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

·         Ürün alıcının eline ulaşıp sistemden onay verdikten sonra takip eden ilk iş günü ürün bedeli Agucum.com komisyonu kesilip banka hesaplarınıza yatırılır. Agucum.com banka entegrasyonu ile çalışır ve tüm ödemeler otomatik gerçekleşir. Sisteme girdiğiniz iban numarası satıcı bilgilerine girdiğiniz isme ait olmalıdır. İban numarası ile isim uyuşmazlığı olması durumunda karşı banka ödediğimiz tutarı bize iade etmektedir.

·         Yüksek kargo bedelleri konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Ürün bedeline yakın bir kargo fiyatı çıkarsa alıcıdan teyit almadan gönderim yapmayınız. Böyle bir durumla karşılaşırsanız info@agucum.com ‘a mail atarak bizlerden yardım alabilirsiniz.

Kargo bilgilerini, ''Satışlarım'' sayfanıza girmenizi takip eden 3 iş günü içinde, alıcının ürüne onay vermesi gerekir. Bu süre içinde alıcı onay vermezse alıcıya ''agucum.com''tarafından''onay hatırlat'' linki gönderilir ve ürüne onay vermesi için son 24 saat hakkı tanınır. Bu süre sonunda da alıcı onay vermezse, ''agucum.com'' tarafından ürüne onay verilir ve onayı takip eden ilk iş günü tarafınıza ödeme gerçekleşir.

Tatil veya farklı bir mazeret nedeniyle ürünlerinizi bir süre kagoya veremeyeceksiniz kolayca yayından kaldırabilirsiniz. Profilim/dükkanım bölümünde ürünlerinin yayında yer alan ‘yayından kaldır’ butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Ürünlerinizi göndermeye hazır olduğunuzda aynı yerden ‘yayına al’’ı tıklarsanız ürünleriniz hemen tekrar yayına alınır.

Şahsi ihtiyaçlarınızda kullanmak üzere almış olduğunuz ürün veya ürünlerin satışını yapıyorsanız ve/veya elde ettiğiniz gelir yıllık 23.000TL’yi geçmediği sürece fatura kesme ve vergi ödeme zorunluluğunuz yoktur. Devletin resmi sitesi olan http://www.egirisimci.gov.tr sitesinden ‘ticaret mi hobi mi’ isimli testi yaptığınız zaman kolaylıkla vergiye tabi olup olmadığınızı görürsünüz.

Bu miktarların aşılması durumunda Satıcı'nın kazancını devlete resmi olarak beyan etmesi gerekir.

İşlemin alıcı veya sistem tarafından onaylanmasını  takip eden ilk iş günü tarafınıza ödeme gerçekleşir.

''Güvenli alışveriş sistemi'' sayesinde hiçbir ürünü dokunmadan satın almazsınız. Siz ürünü satın aldıktan sonra ödediğiniz tutar tutumluanne.com bloke hesaplarında bekler. Ürün size ulaşıp siz sistemden onay verdikten sonra satıcıya ödeme yapılır.
 

Satıcı ile mesajlaşarak pazarlık yapabilirsiniz. Satıcı kabul ederse ilan fiyatını düşürür ve siz satın alırsınız.

Ödemenizi takip eden 3 iş günü içinde satıcının ürünü kargolaması gerekmektedir. Bu süre sonunda, satıcı ürünü hala kargolamadıysa, ‘tutumluanne.com’ tarafından satıcıya kargo hatırlatma uyarısı gönderilir. Satıcı, ürünü uyarıdan sonra 24 saat içinde hala kargolamadıysa, ''Siparişlerim''sayfanızda "Satışı iptal et"linki çıkar. Bu link üzerinden satışı iptal edebilirsiniz. Bunun sonucunda blokeye alınmış olan ürün bedeli kredi kartınıza otomatik olarak iade edilir. Banka entegrasyonumuz olduğu için işlem iptal edildiği anda ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. İadeyi ekstrenizde görmeniz çalıştığınız bankaya bağlı olarak 3-4 günü bulabilir.

Ürünler direkt satıcılar tarafından size gönderildiği için farklı satıcılardan aldığınız ürünler size ayrı kargolar olarak gelecektir.

Agucum.com banka entegrasyonu ile çalıştığı için işlem iptal/iade olduğu anda otomatik olarak iade edilir. Ancak iadeyi ekstenizde görmeniz çalıştığınız bankaya bağlı olarak 3-4 günü bulabilir. 3-4 gün içinde iadeyi ekstrenizde göremezseniz sistem üzerinden bize mesaj atabilirsiniz. Mesajınıza hemen geri dönüş yapılacaktır.